Gdzie na randkę w Poznaniu?

3

Walentynki tuż, tuż… Nie warto siedzieć podczas nich w domu – pójdźcie coś zjeść!

Przygotowałem zestawienie restauracji, kawiarni i knajp, które moim zdaniem najlepiej nadają się na randkę. Oczywiście randki są różne – te pierwsze, te drugie, te z wyjątkowych okazji i te bardzo spontanicznie czy codzienne. Warto o tym pamiętać, przeglądając to zestawienie – większość wymienionych miejsc raczej na pewno nie nadaje się na randkę zaręczynową.

Ponadto pogrupowałem knajpy w ramach 5 kategorii. Jest to podział raczej umowny, pozwalający się w tej całej zawierusze połapać. Niektóre lokale mogłyby bezproblemowo znaleźć się w dwóch, a może nawet w trzech kategoriach.

Z kolei „koszt dla 2 osób” oznacza to, ile MNIEJ WIĘCEJ powinniśmy zapłacić za obiad dla dwóch osób, którym te dwie osoby się najedzą (nie dotyczy kawiarni). Moje rachunki są z gatunku tych „na oko”, więc przed odwiedzeniem miejsca warto sprawdzić jego menu w internecie.

A że można przygotować kolację samemu i to też zostanie docenione? Jasna sprawa! Czasem jednak naprawdę warto gdzieś wyjść.

Mam nadzieję, że to zestawienie okaże się przydatne. Życzę samych udanych randek i smacznego!

BEZPIECZNE, NA PIERWSZĄ RANDKĘ

…czyli miejsca z szeroką kartą, by zadowolić gusta każdego.

Drukarnia Skład Chleba & Wina

lokalizacja: Podgórna 6 | fanpage

koszt dla 2 osób: 100 zł

1

Zamówisz i burgera, i łososia, i jakąś sałatkę. Znakomite pieczywo i przyjemna atmosfera. Na pierwszą, nie zobowiązującą randkę będzie jak znalazł.

***

Le Targ Bistro

lokalizacja: Półwiejska | fanpage

koszt dla 2 osób: 100 zł

2

W zasadzie mogę powtórzyć to samo, co w przypadku Drukarni. Podczas mojej wizyty wszystko odbywało się bez zarzutu.

***

NA KAŻDĄ KIESZEŃ

…czyli miejsca, po których nasz portfel nie zapłacze.

Frontiera

lokalizacja: Szewska 21 | fanpage

koszt dla 2 osób: 60 zł

3

Może nie jest tu jakoś przesadnie romantycznie, ale zjecie tu najlepszą pizzę w mieście i bardzo udane makarony. Nada się zwłaszcza na randkę z osobą, która nie miała wcześniej okazji zjeść prawdziwie włoskich dań

***

Na Winklu

lokalizacja: Śródka 1 | fanpage

koszt dla 2 osób: 50 zł

4

Najlepsze pierogi w mieście w kameralnej i przytulnej atmosferze. To również bardzo bezpieczne miejsce na pierwszą randkę – znacie kogoś, kto nie lubi pierogów?

***

Południe

lokalizacja: Mickiewicza 24a/2 | fanpage

koszt dla 2 osób: 60 zł

5

Nie dość, że można zjeść tu egzotyczne potrawy w trochę domowym stylu, to jeszcze – wybierając odpowiedni dzień i porę na randkę – można załapać się na lekcję tanga. A czy jest coś bardziej zmysłowego niż ten gorący, argentyński taniec? Nie sądzę.

***

Suszone Pomidory

lokalizacja: Św. Czesława 13 | fanpage

koszt dla 2 osób: 60 zł

fot. Szymon Kiżewski
fot. Szymon Kiżewski

Trochę powtórka z Frontiery, z tym że wystrój do mnie przemawia ciut bardziej. Z drugiej strony – lokal jest większy, jest tu zawsze dużo ludzi i bywa wręcz tłoczno.

NA WIĘKSZĄ KIESZEŃ

…czyli miejsca, które trochę kosztują, ale oferują wysokiej klasy wystrój i jedzenie.

Corcovado

lokalizacja: Cybińska 13 | fanpage

koszt dla 2 osób: 140 zł

20160130_162510~2

Włochy mieszają się tu z Azją w rytm owoców morza. Klimatycznie i kameralnie.

***

Cucina

lokalizacja: Wyspiańskiego 26a | fanpage

koszt dla 2 osób: +150 zł

fot. Szymon Kiżewski
fot. Szymon Kiżewski

Restauracja przez duże „R” z profesjonalną obsługą kelnerską. Jedzenie jest smaczne i bywa intrygujące, o co dba szef kuchni, Ernest Jagodziński.

***

Lars, Lars & Lars

lokalizacja: Wojskowa 4 | fanpage

koszt dla 2 osób: +150 zł

9

Wystrój bardziej surowy niż romantyczny, ale ma to swój wyjątkowy urok. Jedzenie jest tutaj wspaniałe – na uwagę zasługują pyszne mięsa (żeberka!) oraz znakomicie przyrządzone owoce morza. Lars, Lars & Lars można też nazwać „bezpieczną restauracją” – karta jest na tyle szeroka, że powinna zadowolić każdego.

***

Monidło

lokalizacja: Matejki 68 | fanpage

koszt dla 2 osób: +150 zł

10

Wytworna, chwalona za tatara w trochę starym stylu i dość nieciekawej okolicy. Jeśli jednak ceni się tradycyjną polską kuchnię, to trudno o lepszy wybór w tym mieście.

***

Piano Bar

lokalizacja: Półwiejska 42 | fanpage

koszt dla 2 osób: +200 zł

11

Mogę powtórzyć opis Cuciny, tyle że tu pierwsze skrzypce w kuchni gra Roop Lal Balu. Polecam zwłaszcza owoce morza.

***

Why Thai

lokalizacja: Kramarska 7 | fanpage

koszt dla 2 osób: 130 zł

12

Wnętrze bardziej pod spotkania biznesowe niż pod randkę, przynajmniej moim zdaniem, ale bardzo smaczne dania to wynagradzają. Nie wiem, czy kropka w kropkę smakujące jak w Tajlandii, ale moje kubki smakowe były więcej niż zadowolone.

***

Zgłodniałeś? Kliknij w baner i zamów jedzenie z dostawą do domu.

Z KLIMATEM

…czyli romantyczne miejsca, do których przychodzi się przede wszystkim dla pochłaniającego bez reszty klimatu.

Kawiarnia u Przyjaciół

lokalizacja: Mielżyńskiego 27/29 | fanpage

koszt dla 2 osób: 30 zł

13

Kameralnie, przytulnie, teatralnie i w małym pół mroku – tak tutaj jest. Są lepsze miejsca na kawę, są kawiarnie ze smaczniejszą kartą, ale takiego klimatu jak tu nie ma nigdzie indziej.

***

Ptasie Radio

lokalizacja: Kościuszki 74 | fanpage

koszt dla 2 osób: 40 zł

14

Randki w porze śniadaniowej zdarzają się wprawdzie rzadko (chyba że przedłuża się randka z dnia poprzedniego), ale jeśli już tak się stało, to koniecznie trzeba się wybrać do Ptasiego Radia, gdzie zje się pyszne śniadanie w miłej atmosferze. Świetny pomysł na wystrój.

***

La Rambla

lokalizacja: Woźna 5 | fanpage

koszt dla 2 osób: 60 zł

15

Duży wybór wina i hiszpańskich tapasów. Idealna propozycja na romantyczny wieczór.

***

Marina

lokalizacja: Matyi 1 | fanpage

koszt dla 2 osób: 30 zł

16

Biorąc pod uwagę, że produktem kluczowym są tu znakomite lody molekularne, warto to miejsce odwiedzić przede wszystkim latem. Niemniej, gdy Twoja randka jest zafascynowana marynarskim klimatem, to w bardziej „morskie” miejsce jej nie zabierzesz.

***

Piece of Cake

lokalizacja: Żydowska 29 | fanpage

koszt dla 2 osób: 40 zł

20151211_115013-2

Urocza i klimatyczna kawiarnia przy samym Starym Rynku z bardzo dobrą kawą i sernikami, które aspirują do najlepszych w mieście. No i gratka dla wegetarian: wegeburgery.

***

Sweet Surrender

lokalizacja: Krasińskiego 1/1 | fanpage

koszt dla 2 osób: 40 zł

17

Miejsce podobne do Kawiarni u Przyjaciół, tylko z nieco większym luzem, lepszą kawą i ciekawszym jedzeniem. Na szybką randkę – jak znalazł.

***

Tośka

lokalizacja: Fredry 9 | fanpage

koszt dla 2 osób: 100 zł

18

Pomysł na udany wieczór: randka w Teatrze Wielkim – nie tylko spektakl, ale i smakowite jedzenie w Tośce na tyłach budynku.

ORYGINALNE

Momo

lokalizacja: Szewska 2 | fanpage

koszt dla 2 osób: 120 zł

fot. Szymon Kiżewski
fot. Szymon Kiżewski

Owoce morza są sexy, a najlepsze owoce morza w mieście (nie w pieruńsko drogi restauracjach przez duże „R”) dostaniecie w Momo. Codziennie jest świeża dostawa, karta co jakiś czas się zmienia i oferuje różnorodne potrawy. Na ostatnie urodziny mojej dziewczyny zabrałem ją właśnie tutaj i oboje byliśmy mega zadowoleni.

***

PJay Cake

lokalizacja: Szamarzewskiego 13 | fanpage

koszt dla 2 osób: 30 zł

fot. Przemek Jaśkowski
fot. Przemek Jaśkowski

Jeśli miałbym naście lat i lubiąca słodkości dziewczyna wpadła mi w oko, to zabrałbym ją prawdopodobnie w to miejsce. Kolorowo, słodko i smacznie. I jest gdzie usiąść.

***

Raj

lokalizacja: Śródka 3 | fanpage

koszt dla 2 osób: 80 zł

21

Jeśli Twoja randka dużo podróżuje, kocha Azję lub jest trochę szalona, to będzie idealne miejsce na spotkanie. Tu nie jest wykwintnie, a wystroju Raju wcale nie można nazwać romantycznym. W zamian jest inaczej i po prostu ciekawie.

***

Sorrir

lokalizacja: Pasaż Apollo | fanpage

koszt dla 2 osób: 30 zł

22

Tutaj idź koniecznie w sytuacji, gdy Twoja randka chce być „fit & healthy” – na pewno doceni miskę acai bowl i radosną atmosferę Sorriru.

***

YetzTu

lokalizacja: Krysiewicza 6 | fanpage

koszt dla 2 osób: 70 zł

23

Może to mało intymne i romantyczne miejsce, ale gdzie może być smaczniej jak nie u zwycięzcy Nagrody im. Złotego Przewodu Pokarmowego dla najlepszej knajpy za rok 2015? Zaskocz swoją randkę i zaproś ją na ramen!

<<< Gdzie to się wszystko znajduje? Zobacz mapę! >>> 

Mam nadzieję, że pomogłem! A może Wy znacie jakieś fajne miejsca, które nadadzą się na randkę? Dajcie znać – jeszcze nie udało mi się odwiedzić każdego lokalu!

  • Kama

    Jeśli chodzi o restaurację to suszone pomidory są bez konkurencyjne. A jeśli ktoś woli bardziej ekstremalną randkę to można się wybrać w podróż do Leszna i tam polatać w tunelu aerodynamicznym. To mniej sztampowa randka niż kolacja. Escape roomy też są jeszcze chodliwym miejscem na randkę. Pozdrawiam 🙂

  • Tomek Markowski

    Corcovado już nieaktualne